Kachliarstvo Krby u Bitalovcov

Turbínová 3528/1
(priestor PRESPOR)
+421 2 52926049
Bratislava
Veľké Rovné 1019
+421 41 5582242
+421 903 442211


Jaurisova 515/4
Praha 4 – Michle
+420 724999234

Jozef Bitala - Kandidát na poslanca NRSR 2020


Ako ma niektorí poznáte, iste viete že pôsobím v kachliarskom remesle dlhé roky. A toto ušľachtilé remeslo ma učarovalo. Počas svojej profesionálnej dráhy som sa ale určitý čas venoval aj rôznym oblastiam. Keď som mal 20 rokov, začínal som ako hudobník (predtým chodil som na ĽŠU Bytča v hre na akordeón), potom počítače a elektroniku, až napokon som zostal pri kachliarstve doteraz.

BItala - kandidat do NRSR

Vyučil som sa ešte za čias socializmu pri mojom otcovi, ale tiež som si urobil na uvedené remeslo neskôr ďalšie stredné vzdelanie. Venoval som sa a venujem sa cestovaniu a fotografovaniu. Pamätám si dobu, kedy Slovensko nemalo možnosť voľného podnikania a o to viac si vážim možnosti, ktoré využívam aj s manželkou dnes. Tiež som predseda Cechu kachliarov, krbárov a kominárov Slovenskej republiky a manželka je držiteľka strieborného ocenenia v ankete Podnikateľka roka 2014 v kachliarstve. Moja najbližšia rodina, a milovaná polovička je to, na čo som v živote najviac hrdý a čo tvorí moje hodnoty. Manželka ma vo všetkom podporovala a pomáha mi. Sám, aj zo skúseností iných podnikateľov poznám obmedzenia v súkromnom podnikaní, problémy s byrokraciou, korupciou, či slabú vymožiteľnosť práva. Vo svojom cechu vnímam nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily a to, že štát nereflektuje na potreby pracovného trhu. Teraz sa mi darí nielen v podnikaní, ale aj v presadzovaní tradičného remesla “kachliar”, a posúvaní vzácnych skúseností ďalším generáciám na Slovensku i v zahraničí, i keď problémy sú vždy. Tiež vyučujeme i toto pekné tradičné remeslo.

Už pred 30 rokmi (v 90-tych rokoch) som sa osobne poznal s Ing. Richardom Sulíkom, ktorý je predsedom politickej strany SaS (Sloboda a solidarita). Už v tých rokoch som ho osobne poznal ako úspešného podnikateľa a aj ekonóma. Po jednom stretnutí s ním v roku 2019 som učinil to, že som sa prihlásil do politickej strany SaS. Zacítil som novú možnosť, že by som sa mohol v politike zasadiť o minimalizovanie problémov, ktoré reálne brzdia rozvoj podnikania a tým o zvýšenie životnej úrovne. Ja sám som toto cítil nie len na sebe, ale i na mojich členov v cechu, ktorí sa potácali s rôznymi problémami, s ktorými sa na mňa ako predsedovi cechu obracali, a mojou už aj etickou povinnosťou bolo, že im musím pomôcť, a ma i vždy k tomu ťahalo až sa aj iní majú dobre. No nie vždy sa mi podarilo im pomôcť kladne, tiež ako obyčajný človek som nemal „čarovný prútik“, aby som všetky ich problémy vyriešil.

Nikdy som nebol politikom, a niekedy som aj na politikov nadával, ale nakoniec som uvážil, že sa pokúsim vstúpiť do politiky, lebo som videl, že vládnu rôzne silné lobistické sily, obmedzenia v podnikaní, ktoré ničia podnikateľské prostredie, tradičné remeslá zanikajú aj inými lobistickými skupinami, ktoré sa obohacujú niekedy aj na neznalosť ako remeselníkov, tak i obyvateľstva, a sú im núkané buď podradné výrobky, resp. sú im núkané drahé výrobky, vraj lepšie, kvalitnejšie, ako majú slovenskí remeselníci, lebo títo naši remeselníci majú vraj nekvalitné materiály, a preto ich aj lacno musia predávať.

A nakoľko som videl, že toto by som mohol ovplyvniť hlavne politicky, zákonmi, pripomienkami, tak som sa rozhodol, že to predsa skúsim, a to môžem ovplyvniť samozrejme len s Vašou pomocou, ktorí mi môžete dať hlas v týchto parlamentných voľbách. Iste viete, že najviac môžete zakrúžkovať 4 kandidátov určitej jednej politickej strany, ale keď náhodou by som bol dobrý, či s podobnými názormi pre Vás len ja, bude potešením a cťou pre mňa (i pre našu stranu), zakrúžkovaný aj tento 1 hlas. Ja mám číslo 99, v strane SaS.

Objednávateľ: Sloboda a Solidarita, Priemyselná 8, 82109 Bratislava, IČO: 42139333, Dodávateľ: Kachliarstvo & krby s.r.o. Turbínova 1, 831 04 Bratislava, IČO: 36485772